• YARIM ALTIN
  3.375,00
  % -0,06
 • AMERIKAN DOLARI
  17,9679
  % 0,08
 • € EURO
  18,3897
  % 0,46
 • £ POUND
  21,7618
  % 0,26
 • ¥ YUAN
  2,6608
  % 0,11
 • РУБ RUBLE
  0,2986
  % 1,07
 • BITCOIN/TL
  428574,551
  % 0,07
 • BIST 100
  2.801,54
  % 0,23

Stop Loss Nedir Nasıl Kullanılır? Btc Stop Emri Kullanımı

Stop Loss Nedir Nasıl Kullanılır? Btc Stop Emri Kullanımı

Stop Loss emri, kripto para sektöründe en çok kullanılan emir tiplerinden biridir. Başta Bitcoin olmak üzere, alt coinler’e yatırım yapan ve risk almayan yatırımcıların kullandığı emir tiplerinden biridir. Piyasaya yeni girmiş yatırımcıların nasıl kullanacağını bilmediği Stop Loss emrini bu yazımızda sizlere göstereceğiz ve öğreteceğiz. Btc‘de Stop Loss emri nedir? Stop Loss emri nasıl kullanılır? Adım adım Stop Loss emir kullanımı.

Stop Loss Emri Nedir?

Stop Loss emri, Türkçe adı ile zarar durdurma emri anlamına gelmektedir. Stop Loss yani zarar durdurma emri, uzun vadeli veya anlık trade yapan yatırımcıların belirli bir fiyata geldiğinde Stop emrinin patlayarak, verdiği limit emrini harekete geçirme durumudur. Yatırımcılar, Stop Loss emir tipinde en az zarar ile maldan çıkmak ve daha alttan toplayabilmek adına, bu emir tipini kullanmaktadır.

Stop Loss Emrinin Avantajları Nelerdir?

Stope Loss emrinin avantajları, alım yapmış olduğunuz kripto paranın aşağı yönlü düşmesi durumunda en az zararla maldan çıkmanıza, çıktığınız malı daha alttan alabilme fırsatını sağlar. Yatırım tavsiyesi olmamak ile birlikte, bu noktada Stop Loss emrini kullanmak mantıklıdır.

Bitcoin’e Yukarı Yönlü Kırılım Gelecek mi?

Biliyorsunuz ki, Bitcoin(BTC), başta Elon Musk ve Çin olmak üzere büyük bir darbe'ye maruz kaldı. Bitcoin(BTC) fiyatı kademeli olarak 65.000 Dolar seviyelerinden 42.000 Dolar seviyelerine geriledi. 42.000 dolar seviyesini koruyamayan Bitcoin(BTC), aşağı yönlü hareket ederek 30.000 Dolar bandını test

İlgili İçerik

Stop Loss Emrinin Dezavantajları Nelerdir?

Stop Loss emrinin dezavantajları, alım yapmış olduğunuz kripto paranın aşağı yönlü düşmesi durumunda malınızı satar. Malınızı sattıktan sonra, tepki alarak yükselmesi durumunda elinizde mal kalmamış olur.

Stop Loss Emri Nasıl Kullanılır?

Stop Loss emir tipi, yatırımcının en çok kullandığı emir tiplerinden biridir. Stop Loss emir tipi kullanımı zor gibi görünse de, kullanımı en basit emir tiplerinden biridir. Stop Loss‘da bulunan ve stop yazan kısım bizim almak istediğimiz miktarın harekete geçirmesini sağlayan kısımdır. Yani biz bir kripto paraya yatırım yaparken, alacağımız miktar örneğin 10 USDT ise, 9.50 USDT stop kısmına, 10 USDT ise limit kısmına yazdık. Alacağımız kripto para 9.50 USDT kısmına ulaştığında bizim alım için vermiş olduğumuz 10 USDT limitini harekete geçirir. Eğer alacağımız kripto para 10 USDT’ye gelirse alım otomatik bir şekilde gerçekleşir.

Sat kısmında da al kısmında yaptıklarımızın aynısını yapıyoruz. Mesela stop kısmında 10 USDT, limit kısmına ise 9.50 USDT yazdığımızda, yatırım yaptığımız kripto para 10 USDT’ye düştüğünde 9.50’ye vermiş olduğumuz limit emrini harekete geçirir. Stop patlayıp limit emri harekete geçtikten sonra, yatırım yaptığımız kripto para 9.50’ye düşerse malı otomatik bir şekilde satar.

Başta bitcoin olmak üzere, tüm kripto paraların fiyatlarına ve grafiklerine buraya tıklayarak gidip bakabilirsiniz.