• YARIM ALTIN
  2.555,00
  % -0,87
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5246
  % -0,46
 • € EURO
  15,4809
  % -0,99
 • £ POUND
  18,5754
  % -0,62
 • ¥ YUAN
  2,1331
  % -0,38
 • РУБ RUBLE
  0,1775
  % -0,38
 • BITCOIN/TL
  581074,531
  % -1,14
 • BIST 100
  %

PTT Adıma Yatan Parayı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

PTT Adıma Yatan Parayı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Günümüz dünyasında birçok kanal aracılığı ile para transferi işlemlerinizi yerine getirebiliyorsunuz. Bu yazımızda PTT adıma para geldi mi konusuna değiniyoruz. Bankalar bu aracı kurumlardan biri ancak yüksek eft ya da havale bedeli nedeni ile insanlar bankaları tercih etmek yerine alternatiflere yönelmeyi daha uygun buluyorlar. Bu alternatiflerden bir tanesi de hiç şüphesiz ki PTT oluyor. Yapılan transferler hakkında konuşacağız ve adınıza yatan parayı PTT üzerinden sorgulama işlemlerinin nasıl yapılacağını anlatacağız. Alo ptt sorgulama seçeneğinin yanı sıra ptt bankamatikler ve ptt internet bankacılığı üzerinden de bu işlemleri sorunsuz bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz.

Alo PTT Sorgulama

Alo ptt adıma yatan parayı sorgulama işlemi için tuşlamanız gereken numara 444 1 788 olarak karşınıza çıkıyor. Çağrı merkezi çalışanı ile kimlik numaranızı paylaşmanız yeterli olacaktır ve kısa süre içerisinde hesaba yatan para miktarı ve bu paranın kim tarafından gönderildiği de tarafınıza aktarılıyor.

Ptt’nin engelli vatandaşlarımız için özel olarak hazırladığı ve sunduğu bir hizmetten de bahsetmek istiyoruz. Ptt adıma yatan para sorgulama işlemlerini engelli vatandaşlarımız çok daha hızlı yapabilsin diye 0312 309 59 13 gibi bir numara belirlenmiş durumda. Bu numarayı tuşlayarak da sorgulama işlemini saniyeler içerisinde yerine getirebilirsiniz. Şimdi dilerseniz bir diğer alternatife de yine hep birlikte göz atalım ve sizleri de bilgi sahibi yapmaya çalışalım.

Atm Aracılığı ile Sorgulama

Atm üzerinden Ptt adıma yatan para sorgulama işlemleriniz için sizlere tahsis edilmiş ptt kartlarınızı kullanmanız gerekiyor. Bankamatik kartınızı Atm’ye taktığınızda ilgili bilgileri girip hesap işlemleri butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Burada yatan paranın miktarını görüntüleyebiliyor ve detaylı bilgi edinebiliyorsunuz. Henüz bir bankamatik kartınız yani Ptt kartınız yoksa eğer başvurularınızı şube aracılığı ile yapabilir ve kart talebinde bulunabilirsiniz.

10 bin TL Ne Kadar Faiz Getirir?

Mevduat faizlerinin aşırı derecede düşüş yaşadığı bir dönemdeyiz, mevduatlarınızdan daha yüksek getiri elde edebilmek için, en yüksek faiz veren bankaları biliyor olmanız gerekiyor. Bu yazıda sizlere 10 bin TL için en yüksek mevduat faizini veren bankaları derledik. Yazımızı sonuna kadar okuduğunuz zaman, en

İlgili İçerik

İnternet Bankacılığı Üzerinden Sorgulama İşlemi

PTT resmi sitesine giriş yaptıktan hemen sonra sağ üst köşede yer alan internet bankacılığı butonuna tıklayabilir ve giriş bilgilerinizi eksiksiz girdikten sonra hesaplarınızı görüntüleyebilirsiniz. İnternet bankacılığı ptt bakiye sorgulama işlemi de oldukça kolay ve binlerce hesap sahibi bu yöntemi tercih ediyor.

Bununla birlikte dilerseniz ptt tarafından müşterilerine sunulan mobil uygulamayı da kullanabiliyorsunuz. Uygulamayı mağazalardan ücretsiz olarak indirebilir ve dilediğiniz an sorgulama işlemini yerine getirebilirsiniz. Kullanımı gayet kolay olan bu uygulama sayesinde yalnızca bakiye sorgulama işlemi değil, hesaplarınız ile ilgili birçok farklı işlemi de saniyeler içerisinde tamamlayabiliyor ve yerine getirebiliyorsunuz.

Android ve ios kullanıcıları bu uygulamadan faydalanabilir ve az önce de ifade ettiğimiz gibi bakiye işlemleri ile birlikte ptt tarafından sunulan birçok farklı hizmete de yine tek bir tık ile erişim sağlayabilme şansına sahipsiniz. Tüm bu alternatiflerin sonunda şube üzerinden sorgu yapabileceğinizi de hatırlatmak isteriz ve personelden de yardım alabilirsiniz.