• YARIM ALTIN
  2.555,00
  % -0,87
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5246
  % -0,46
 • € EURO
  15,4809
  % -0,99
 • £ POUND
  18,5754
  % -0,62
 • ¥ YUAN
  2,1331
  % -0,38
 • РУБ RUBLE
  0,1775
  % -0,38
 • BITCOIN/TL
  582858,685
  % -0,68
 • BIST 100
  %

Geleceğin Potansiyel Meslekleri Nelerdir?

Geleceğin Potansiyel Meslekleri Nelerdir?

Yeni teknolojilerin yarattığı beklentileri karşılayacak insan gücü arayışı ve hayatımızı dönüştüren dijitalleşme sadece bazı meslek gruplarına olan talebi arttırmakla kalmaz, aynı zamanda gelecekte sıkça duyacağımız yeni meslekleri de beraberinde getirir. Bugün gelecekteki bazı mesleklere aşina olsak da, bunlar 5 ila 10 yıl önce bile var olmayan mesleklerdi. Bu nedenle, profesyonel alanınızı seçerken, gelecekteki en karlı mesleklerden biri olup olmadığının, bu işin öngörülebilir gelecekte ne kadar popüler olacağına dikkat etmek ve becerilerinizi buna göre geliştirmek önemli bir konudur. Şimdi bu noktada geleceğin potansiyel meslekleri nelerdir sorusuna yanıt vereceğiz.

Geleceğin Popüler ve Potansiyel Meslekleri

Veri Bilimcisi

Veri bilimi kavramını sık sık duyuyoruz, özellikle Facebook, Amazon ve Netflix hayatımıza girdiği için. Veri bilimcileri, bağlı oldukları şirketler için değer yaratmak ve sonuçları yönetim ile paylaşmak ve harekete geçmek için verileri uçtan uca analiz eder. Verileri sınıflandırmak, çıkarımlarda bulunmak ve karmaşık davranışları analiz etmek veri bilimcilerinin görevidir. Bir bakıma bir tür analitik veri uzmanı olarak da adlandırılmaktadır

Dövize Nasıl Yatırım Yapılır? Dövize Yatırım Yapmak

Döviz, pek çok yatırımcının tercih ettiği, çok önemli bir yatırım aracıdır. Dövize yatırım yapmak her zaman için yüksek getiri ve kazanç elde etmenizi sağlayacaktır. Döviz’e yatırım yaparken iki türlü kar edilmektedir, kısa vadede oluşabilecek fiyat hareketlerini speküle ederek kazanç elde etmek ve uzun vadede Türk lirasının yaşayabileceği değer kaybından gelir elde etmektir

İlgili İçerik

Yapay Zekâ ve Robotik Mühendisi

Robotik öğrenimi ve veri bilimi, yapay zekânın ayrılmaz iki dalıdır. Veri bilimcileri bilgisayar bilgisine ihtiyaç duyarlar, ancak öncelikle istatistiksel ve analitik becerileri geliştirirler. Makine öğrenimi sayesinde mühendisler bilgisayar bilimi ve kodlama konusunda daha yeteneklidir. Yapay zekânın gelişmesiyle, yapay zekâ alanında nitelikli mühendislere artan bir ihtiyaç olmasına rağmen, görüntü tanıma, ses, ilaç veya siber güvenlik gibi birçok sektörde faaliyet gösteren şirketler hala piyasada mevcut değildir. Bu sebeple gelecekte bu piyasa oluşacak ve talepler doğrultusunda artacaktır.

Blockchain Geliştiricisi

Son zamanlarda, popüler dijital para birimi Bitcoin’ i duymayan kalmadı. Peki, onu kullanmamızı sağlayan teknoloji hakkında ne kadar bilgimiz var? Blockchain, şifreli işlem izleme sağlayan dağıtılmış bir veri kayıt sistemidir. Anlamak biraz zor olsa da, uzmanlar sonuçta bunun İnternet kadar dünyayı değiştiren bir teknoloji olacağını söylüyor. Bu nedenle, önümüzdeki yıllarda blockchain uygulamalı hizmetler ve ürünler geliştiren profesyonellerin çok popüler olması bekleniyor.