• YARIM ALTIN
  3.375,00
  % -0,06
 • AMERIKAN DOLARI
  17,9641
  % 0,07
 • € EURO
  18,3903
  % 0,47
 • £ POUND
  21,7653
  % 0,27
 • ¥ YUAN
  2,6602
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,2986
  % 1,08
 • BITCOIN/TL
  428574,470
  % 0,07
 • BIST 100
  2.802,24
  % 0,26

Bitcoin’e Nasıl Yatırım Yapılır? Nelere Dikkat Edilir?

Bitcoin’e Nasıl Yatırım Yapılır? Nelere Dikkat Edilir?

Bitcoin fiyat artışını gördükten sonra birçok kişinin aklında Bitcoin‘e yatırım yapma fikri bulunmaktadır. Kısa süre içerisinde iki veya üç katına çıkan Bitcoin fiyatlarının bu durumu şaşırılacak bir durum değildir. Bitcoin‘de fiyatlar manipülasyon olmadan değişmektedir. Bu sayede, yapılan yatırımın karşılığı alınmaktadır. Güvenli ve sınırları olmayan bir yatırım şeklidir. Ancak, Bitcoin yatırımı yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bitcoin‘e nasıl yatırım yapılır, nelere dikkat edilir?

Bitcoin Yatırımı Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bitcoin yatırımı yapmak isteyenlerin işlemi başlatmadan önce ne kadarlık bir yatırım yapacaklarını belirlemesi gerekmektedir. Ancak, bu tutarın yatırımcıların gözden çıkarabilecekleri bir tutar olmasına dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra, kripto para borsasının ve cüzdanının nasıl bulunacağı konusu da önem taşımaktadır. Bu noktada, aracı kurumlardan yardım almak veya İnternet’ten araştırma yapmak gereklidir.

Yatırımcıların bir sonraki aşamada yatırım öncesi Bitcoin fiyatlarını takip etmesi gerekmektedir. Bu sayede, ne zaman Bitcoin satın alacaklarını, ne zaman Bitcoin satacaklarını, hangi borsaların en iyi teklifleri sunduğu, Bitcoin yatırımından ne zaman kazanç elde edildiği gibi kriterler hakkında bilgi almak mümkün olmaktadır. Bir başka husus ise coin’lerin güvende tutulması noktasındadır. Yatırımcıların kendi araştırmalarını yapması, kendileri için en iyi yolu bulması ve dolandırıcılık işlemlerine karşı dikkatli olması gerekmektedir. Bitcoin piyasası güvenli olmakla beraber durumu kendi lehine çevirmeye çalışan kişiler bulunmaktadır. Ücretsiz para teklifinde bulunan kişilere karşı uyanık olunmalıdır.

Bitcoin Neden Bu Kadar Değerlidir?

Geleneksel para birimleri; hayatımızın her noktasında olduğu için sorgusuz bir şekilde kabul ettiğimiz ödeme araçları olarak bilinirler. Bu noktada, fiyatlarda meydana gelen değişimler çoğu kişi tarafından yadırganmaz. Enflasyon artışından dolayı meydana gelen fiyat artışlarının temelinde ise merkezi yönetimlerin yapmış olduğu manipülasyonlar yer almaktadır. Bu noktada, herhangi bir merkezi otorite tarafından kontrol

İlgili İçerik

Ücretsiz olarak bir borsa da hesap açılarak sisteme dahil olunmaktadır. Ardından, bu hesaba Türk lirası, Amerikan doları veya Euro yükleyerek Bitcoin satın alınmaktadır. Yatırımcının almış olduğu Bitcoin miktarı cüzdanına eklenmektedir. Bu sayede, istenilen zaman Bitcoin‘in satılması mümkün olmaktadır. Borsa da Bitcoin‘e olan talep fazla ise Bitcoin‘i elden çıkarmak doğru olacaktır. Bitcoin üzerinden para kazanmak isteyenlerin borsayı yakından takip etmesi önerilmektedir.

Bitcoin madenciliği yoluyla da kazanç elde etmek mümkündür. Bunun için özel olarak oluşturulmuş madencilik havuzlarında Bitcoin madenciliği yapılarak Bitcoin ve altcoin kazanılabilir. Bu havuzlardan kazanılan coin’ler açılan cüzdana aktarılabilir. Bitcoin al-sat işlemleri için yatırımcının günlük veya haftalık canlı borsa takibi yapması şarttır.

Bitcoin verilerini canlı olarak buradan takip edebilirsiniz.