• YARIM ALTIN
  3.367,00
  % -0,20
 • AMERIKAN DOLARI
  17,9665
  % 0,07
 • € EURO
  18,3341
  % 0,16
 • £ POUND
  21,6927
  % -0,07
 • ¥ YUAN
  2,6599
  % 0,08
 • РУБ RUBLE
  0,2971
  % 0,55
 • BITCOIN/TL
  429044,629
  % 0,58
 • BIST 100
  2.792,57
  % -0,09

Bitcoin Neden Bu Kadar Değerlidir?

Bitcoin Neden Bu Kadar Değerlidir?

Geleneksel para birimleri; hayatımızın her noktasında olduğu için sorgusuz bir şekilde kabul ettiğimiz ödeme araçları olarak bilinirler. Bu noktada, fiyatlarda meydana gelen değişimler çoğu kişi tarafından yadırganmaz. Enflasyon artışından dolayı meydana gelen fiyat artışlarının temelinde ise merkezi yönetimlerin yapmış olduğu manipülasyonlar yer almaktadır. Bu noktada, herhangi bir merkezi otorite tarafından kontrol edilmeyen ve bu sayede manipülasyon yapılması ihtimali olmayan Bitcoin’in önemi ortaya çıkmaktadır. Peki Bitcoin neden bu kadar önemlidir? Bitcoin neden bu kadar değerlidir? Bitcoin neden değerlidir

Bitcoin’i Değerli Kılan Sebepler

Kripto para birimi denildiği zaman akla ilk olarak Bitcoin gelmektedir. Bitcoin’i değerli kılan farklı unsurlar bulunmaktadır. Her şeyden önce, herhangi bir otorite tarafından kontrol edilmesi mümkün değildir. Bu sayede, paranın başkalarının isteklerine göre basılması, manipüle edilmesi mümkün olamaz. Bunun yanı sıra, kimse kimseye parayı ne için kullanması gerektiğini söyleyemez.

Bitcoin; sınırları olmayan bir para birimidir. Ülke veya bölge sınırları olmadan Bitcoin ile işlem yapmak mümkündür. Buna ek olarak, Bitcoin’in başka yerde bulunan insanlarla takas edilmesi söz konusu olmaktadır. Bitcoin; hiçbir gruba ayrıcalık tanımaz. Herhangi bir politik sisteme veya insan grubuna ayrıcalık tanımayan Bitcoin’i apolitik olarak ifade etmek mümkündür. Sonuç olarak, dünyanın ilk merkezi olmayan dijital para birimi Bitcoin; tüm bu özelliklerinden dolayı değerlidir. Değerini ve önemini her geçen gün arttırmaktadır.

Borsa Yeni Bir Güne Yükseliş İle Başladı

Borsa yeni bir güne yükseliş ile başladı. Borsa İstanbul'da yükselişe geçerek, BIST 100

İlgili İçerik

Bitcoin Neden Bu Kadar Çok Tercih Ediliyor?

Bitcoin arzı; ağda bulunan tüm katılımcıların hemfikir olduğu bir protokol ile sabitlenmiştir. Bir başka deyişle, Bitcoin’lerin dünyaya dağılım oranı başta olmak üzere son Bitcoin’in oluşturulacağı tarih gibi hususlar dünyadaki tüm Bitcoin yatırımcıları tarafından bilinmektedir. Buna ek olarak, Bitcoin para biriminin gidişatını etkileyebilecek herhangi bir temsilci yoktur.

Bitcoin’in siyasal iktidar tarafından kontrol edilmesi mümkün değildir. Ayrıca, herhangi bir baskıyla bu paranın yükselmesi veya düşmesi sağlanamaz. Aşırı enflasyondan etkilenmesi mümkün olmayan Bitcoin; taşıdığı tüm bu özelliklerinden dolayı birçok yatırımcı için güvenli bir liman olarak görülmektedir. Son olarak, Bitcoin’in hiçbir şekilde değişmeyecek 21 milyonluk sınırlı bir arzının olduğu bilinmektedir. Bu sayede, kripto para birimine yatırım yapmak çok cazip hale gelmektedir.

Bütün kripto para birimlerinin buraya tıklayarak detaylı analizlerine ve iniş çıkışlarına bakabilirsiniz.