• YARIM ALTIN
  2.555,00
  % -0,87
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5246
  % -0,46
 • € EURO
  15,4809
  % -0,99
 • £ POUND
  18,5754
  % -0,62
 • ¥ YUAN
  2,1331
  % -0,38
 • РУБ RUBLE
  0,1775
  % -0,38
 • BITCOIN/TL
  581227,370
  % -1,13
 • BIST 100
  %

1 Milyon Dolar Ne Kadar Faiz Getirir?

1 Milyon Dolar Ne Kadar Faiz Getirir?

Günümüzde mevduat hesaplarına yatırım yapmayı tercih eden çok sayıda insan var. Risksiz bir şekilde para kazanmak isteyen yatırımcılar, paralarını faiz içeren vadeli mevduat ürünlerine yatırarak, paralarının miktarına göre veya faiz oranına göre getiri elde ederler. 1 milyon dolarlık mal varlığı pek çok kişiye hayal gibi veya ulaşılması çok zor bir mülk gibi gelse de dünyadaki milyoner sayısı 100 binden fazladır. Peki 1 milyon dolar mal varlığına sahip olan insanlar bu yatırımlarında bir yılda ne kadar getiri elde edebilirler? İşte bu yazıda sizlere 1 milyon dolar ne kadar faiz getirir konusunu ele almaya çalışacağız. Yazıyı tamamen okuduğunuzda, mevduatınıza 1 yıl için ne kadar faiz ödenebileceğini öğrenebileceksiniz.

Enpara

Dolara ödenen faiz oranlarının iyice düştüğü bir dönemdeyiz. Koronavirüsü nedeniyle insanlar birikimlerini güvene almak için faize yatırım yapmaya başladı ve bu da borsaları düşürdü. Merkez bankaları, insanların faizli ürünlere yatırım yapmamaları için, faiz oranlarını epey düşürdü. Bu nedenle 1 milyon dolar için alabileceğiniz faiz miktarı epey az. Elinizde 1 milyon dolar varsa ve bunu Enpara’ya yatırmaya karar verirseniz, birikimleriniz yıllık %0,20 faiz oranı ile değerlendirilecektir. Bu durumda 1 milyon dolarlık mevduatınız için alabileceğiniz faiz tutarı vergiler hariç bir yıl için 2,000 dolar olacaktır. Ancak mevduatınız büyük olduğu için, banka ile pazarlığa girip daha yüksek faiz alabilmeniz de olasıdır. 1 milyon dolarlık birikim yıllık yüzde 1 faizle değerlendirdiğinizi düşündüğümüzde, yıllık getiriniz 10,000 dolar olacaktır.

Burgan Bank

Burganbank, döviz mevduat için yüzde 0,50 faiz oranı uyguluyor. Pazarlık yapmadan paranızı Burganbank’a yatırırsanız, 1 yıl için alabileceğini faiz oranı budur. Alacağınız faiz miktarı ise bir yıl için 5 bin dolar olacaktır. Pazarlık yaparak, oranı yüzde 1,50’ye kadar çekebileceğinizi düşünüyoruz. Bu durumda banka size 15,000 dolar yıllık faiz ödemesi yapacaktır.

İnternetten Zahmetsiz Para Kazanmanın Yolları

İnternetten para kazanmak oldukça zordur, insanların pek çoğu iki tuşa basılıp para kazanıldığını zannetmektedir, ancak bu iş hiç de kolay değildir. Öncelikle İnternette gelir elde etmek için 3 şeye ihtiyacınız var, bunlar aşağıda verilmiştir. Bunları öğrendiğiniz zaman İnternetten zahmetsiz para kazanma yolları anlamında

İlgili İçerik

Akbank

1 milyon dolar ne kadar faiz getirir diye soruyorsanız, Akbank bu konuda epey az bir faiz ödemesi yapıyor. Bu miktardaki bir mevduat için yıllık yüzde 0,10 faiz ödemesi yapmayı kabul ediyor. Bu da 1 milyon dolarlık mevduat için 1,000 dolar faiz ödemesi anlamına gelmektedir.

QNB Finansbank

Finansbank, 1 milyon dolarlık bir birikim için, 365 günlük vadede 0,50% faiz oranı uygulamaktadır. Vergiler dahil edilmediği takdirde, 1 milyon dolarlık birikim bir yılda 5,000 dolar faiz getirecektir.

Vadeli Mevduat Dışı Alternatifler Nelerdir?

Vadeli mevduatlara yüksek faiz alamıyorsanız, bunların yerine döviz repo veya bonosu alabilirsiniz. Bu faizli ürünlerin tek riski, devlet garantisinin bulunmamasıdır. Bunun dışında herhangi bir risk barındırmamaktadır. Aşağıda 1 milyon dolarlık bir birikim için, mevduat dışı ürünlerden alabileceğiniz faiz oranlarını görmektesiniz. Peki 1 milyon dolar ne kadar faiz getirir?

Aktifbank Döviz Repo

Aktfibank 1 milyon dolarlık bir döviz mevduatı için yüzde 2,50 faiz oranı uygulamaktadır. Söz konusu faiz oranı sadece 1 yıllık vade için geçerli olmaktadır. 1 yıllık vadede mevduatınızı Aktifbank döviz reposunda değerlendirdiğinizde, net kazancınız 25 bin dolar olacaktır. Aktifbank döviz reposu bu kadar yüksek faiz ödeyebilmektedir. Hatırlatma yapalım, Aktifbank döviz reposu bir mevduat ürünü olmadığından devlet garantisi altında değildir. Bu nedenle döviz mevduatlarına karşı bir TMSF garantisi alabilmek için, paranızı vadeli mevduat hesabına yatırmanız gerekmektedir. Aktifbank döviz repo hesabına para yatırmak için, Aktifbank’ta hemen bir hesap açabilir ve para yatırma işlemini eft yoluyla gerçekleştirebilirsiniz

Tüm bankaların kredi faiz oranlarını öğrenmek için buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.